رئیس جمهور با صدور دستوری مجوزهای قانونی برای تامین یک فاینانس بین المللی را برای بزرگترین مجتمع پتروشیمی در دست ساخت ایران صادر کرد.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور و سرپرست وزارت نفت در نشست مشترکی با معاونان وزارت نفت دستورات و تصمیمات جدید برای ساخت و توسعه برخی از طرحهای اولویت دار صنعت نفت صادر کرده است.

بر این اساس، هفته جاری سرپرست وزارت نفت با موافقت با پیشنهاد مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برخی از مجوزهای قانونی برای ساخت یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی کشور در عسلویه صادر کرد.
 
با موافقت رئیس کابینه دولت دهم، امکان گشایش بخشی از فاینانس مجتمع پتروشیمی دماوند و شتاب در طرح ساخت و توسعه این واحد پتروشیمیایی فراهم شده است.
 
پیگیری خبرنگار مهر از وزارت نفت نشان می دهد با اجرای دستور رئیس جمهور به زودی بیش از 200 میلیون یورو به این واحد پتروشیمی تزریق منابع مالی انجام می گیرد.
 
هدف از ساخت مجتمع پتروشیمی دماوند تامین سرویس های جانبی طرحهای پتروشیمیایی فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) است.
 
در حال حاضر برای اجرای این پروژه بزرگ پتروشیمیایی سه فاز اجرایی تعریف شده است که مطابق با مصوبه شورای اقتصاد باید 20 درصد اعتبار مورد نیاز این مجتمع پتروشیمی توسط دولت تامین می شود.
 
سال گذشته نیز توافقی با بانک ملت به ارزش تقریبی چهار میلیارد دلار برای تامین سرمایه مورد نیاز ساخت مجتمع پتروشیمی دماوند انجام شده است.
 
با بهره برداری از این طرح پتروشیمیایی تا سال 1391، خوراک برق، بخار، اکسیژن، نیتروزن، هوای ابزار دقیق، آب بدون املاح، آب خنک کننده و شیرین طرحهای جدید پتروشیمی در فاز دوم منطقه اقتصادی انرزی پارس (عسلویه) تامین خواهد شد.
 
ساخت 11 طرح پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شامل پتروشیمی کاویان (الفین 11)، پردیس (اوره و آمونیاک ششم)، اتیلن گلایکول عسلویه، توسعه پتروشیمی مبین، پتروشیمی دماوند، ونیران (مشارکت با ونزوئلا)، اوره و آمونیاک اندونزی (هنگام)، اوره و آمونیاک هشتم (لاوان)، متانول هفتم (مرجان)، اوره و آمونیاک عمان (هرمز) و الفین 12 (بوشهر) در دستور کار قرار دارد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.