تاريخ : | | نویسنده : 24dedicatedserver

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اعلام اين خبر كه امسال هيچ گونه افزايش شهريه‌اي نخواهيم داشت، در اين باره به قانون هدفمند كردن يارانه‌ها اشاره و اظهار كرد: با توجه به اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها، علي القاعده هيچ شهريه‌اي نبايد افزايش يابد و اگر قرار باشد شهريه‌اي تغيير كند در سال تحصيلي آينده اعمال مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دكتر كامران دانشجو روز سه‌شنبه در حاشيه مراسم افتتاح چندين پروژه دانشگاه شهيد بهشتي در جمع خبرنگاران گفت: عليرغم اينكه شهريه دانشجويان غيرانتقاعي‌ پايين است اما شهريه اين دانشجويان هم امسال افزايش نمي يابد.

وي همچنين با بيان اينكه اساسنامه موسسات غيرانتقاعي هم در حال بازنگري است، ادامه داد: يك بند در اساسنامه است كه به نظر مي‌رسد غيرمتعارف باشد، مبني بر اينكه اگر يك موسسه غيرانتقاعي منحل شد، تمام سرمايه‌هاي اين موسسه بايد به وزارت علوم منتقل شود كه بايد در اين زمينه يك تعيين تكليف صورت گيرد.

وي افرود: همچنين درصدديم بر مبناي ميزان سرمايه‌گذاري پولي كه توسط افراد براي موسسات انجام مي‌گيرد، وزارت علوم نيز هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهد تا بانك‌ها تسهيلاتي را در اختيار آنها قرار دهند.

 موضوع دانشگاه آزاد متوقف شد

دانشجو در ادامه درباره موضوع دانشگاه آزاد نيز گفت: در حال حاضر طبق فرمايشات مقام معظم رهبري و دستور رييس جمهور، موضوع دانشگاه آزاد اسلامي متوقف شده است.

وي يادآورشد: پس از صحبت‌هاي مقام معظم رهبري ديگر جلسه نگذاشته‌ايم و ما منتظريم اين توقف برداشته شود تا بتوانيم بر اساس اين اساسنامه هيات امنا تشكيل دهيم تا اين هيات امنا رييس جديد را مشخص كند و همچنين پس از آن بر مبناي اساسنامه شهريه‌ها را مد نظر قرار دهيم.

 حذف كنكور تا سال 93

وزير علوم در خصوص بحث حذف كنكور نيز اظهار كرد: هفته گذشته در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اين موضوع مطرح شد، در اين زمينه 14 جلسه در كميسيون ماده 4 تشكيل و شرايط اجرا در اين جلسات بررسي شد.

وي ادامه داد: به دليل يكسري محدوديت‌هاي اجرايي اين موضوع با تعويق مواجه شد و در حال حاضر برساس جمع بندي‌هاي صورت گرفته، قرار است به ما اعلام شود كه در سال 92 يا 93 اين موضوع اجرا مي‌شود ، هر چند كه در حال حاضر ما به اين سمت در حال حركت هستيم.

دانشجو با اشاره به يك تغيير در روند ثبت‌نام داوطلبان كنكور در اين راستا، ادامه داد: با همكاري آموزش و پرورش و وزارت علوم قرار شد از سال آينده كدرهگيري براي ثبت‌نام دانش‌آموزان در كنكور ارايه شود تا با اين اقدام بتوانيم آن دروس مدنظر را اعمال كنيم تا قانون حذف كنكور اعمال شود.

به گفته وي، امسال يك ميليون و 300 هزار ظرفيت دانشگاهي داريم، در حالي كه تعداد متقاضيان يك ميليون و يكصد نفر بود و200 صندلي خالي مي‌ماند، بنابراين رقابت برسر تعدادي رشته خاص است نه ورود به دانشگاه.

انتقال پژوهشگاه‌ها و سازمان‌ها براساس سنخيت با دانشگاه‌هاي استان‌ها

وزيرعلوم در خصوص انتقال برخي موسسات و سازمان‌هاي وابسته وزارت علوم به سمنان و برخي شهرستانها، نيز تصريح كرد: يك كارگروه در هيات دولت تشكيل شده است تا بررسي كند كدام پژوهشكده و پژوهشگاه با كدام دانشگاه سنخيت داشته و به كدام استان مي‌توانند منتقل شوند تا پژوهشكده‌ها را در كنار دانشگاه‌ها قرار دهيم به عبارت ديگر در همه جنبه‌ها در حال بررسي هستيم تا مشكلي ايجاد نشود.

دانشجو افزود: يك بحث مطرح است كه اعتبارات و تفاهم‌نامه‌هاي برخي دستگاه‌هاي اجرايي كه خود داراي پژوهشگاه‌ها و پژوهشكده‌هاي خاص هستند، با هماهنگي وزارت علوم تعيين و بسته شود تا دراين زمينه ساماندهي لازم صورت گيرد، هر چند قايل به اين هستيم كه دستگاه‌هاي اجرايي تحقيقات خاص خود را دارند.

وزير علوم در پايان اظهاركرد: همچنين با حمايت معاونت علمي رياست جمهوري لايحه‌اي به مجلس ارائه كرده‌ايم تا از شركت‌هاي دانش بنيان حمايت ‌شود، در اين زمينه صندوقي تشكيل مي‌شود كه تحت نظر شوراي عالي عتف قرار دارد و حدود سه هزار ميليارد تومان در اين صندوق پيش‌بيني شده است. لايحه مذكور مراحل نهايي خود را مي گذراند و پس از بازگشت از شوراي نگهبان ابلاغ مي‌شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.