عصر ایران - دبیر کل اتحادیه عرب امیدوار است نشست های معمول مقامات ایران و امارات در راستای مناسبات دوجانبه به حل مناقشه خودساخته جزایر سه گانه منجر شود!

به گزارش عصر ایران (asriran.com) در حالی که ایران جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را بخشی لاینفک از قلمرو خود می داند و طرح این موضوع در نشست های دوجانبه با مقامات امارات را «وارد» نمی داند دبیرکل اتحادیه عرب ابزار امیدواری کرد ملاقات مقامات ایرانی و امارات به یافتن راه حلی مسالمت آمیز در این خصوص منجر شود.

به گزارش خبرگزاری کویت، این اظهارات پس از آن عنوان شد که متکی وزیر خارجه روز شنبه در حاشیه سی و ششمین نشست وزیران خارجه کشورهای اسلامی (OIC) در دمشق با همتای اماراتی خود دیدار کرد.

عمرو موسی روز گذشته در خصوص این دیدار و همچنین ملاقات های مشابه بین مقامات ایران و امارات ابراز امیدواری کرد: چنین نشست هایی به حل مناقشه (خودساخته) جزایر بیانجامد!

این در حالی است که دستگاه دیپلماسی و وزیر خارجه کشورمان همانند همه مردم ایران بارها بر ایرانی بودن این جزایر تاکید کرده است.

موسی همچنین بر موضع واحد کشورهای عربی در خصوص این جزایر تاکید کرد و مدعی شد: "موضع عربی درباره مساله جزایر امارات که توسط ایران اشغال شده (!)، صریح و روشن است. این جزایر بخشی از قلمرو امارات است!"

موسی که در حاشیه نشست OIC در دمشق با خبرنگاران صحبت می کرد، ابراز امیدواری نمود: این موضوع توسط دو کشور همسایه از طریق راه های دیپلماتیک حل و فصل شود.

در خبری دیگر خبرگزاری وام امارات نیز گزارش داد: "معاون اول مجلس امارات در دیدار با سفیر آلمان درباره موضوع جزایر سه گانه بحث و رایزنی کرد."

براساس این گزارش «احمد شباب الدهیری» معاون رئیس شورای ملی فدرال امارات در دیدار با کلاوس پیتر براندرس موضوع جزایر ایرانی را پیش کشید اما خبری از محتوای بحث و نقطه نظرات مقام آلمانی در این خصوص مخابره نشده است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.