تاريخ : | | نویسنده : 24dedicatedserver

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان تاکید کرد:‌ براساس قانون، هر گونه تاسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در بنگاه یا موسسه، شرکت یا گروه به منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضا به نحوی که اعضای جدید برای منفعت، افراد دیگری را جذب کنند، ممنوع است. 
 
براساس گزارش ایسکانیوز، سید حمیدرضا طباطبایی افزود: اصلاح تبصره یک ماده 2 قانون مجازات اخلال گران نظام اقتصادی کشور به تایید شورای نگهبان رسیده و از بهمن 1384 نیز لازم الاجرا شده است.


وی ادامه داد: افرادی که در شبکه‌های شرکت‌های هرمی همچون گلدکوییست فعالیت می‌کنند، حتی اگر وجوه به دست آمده عمده یا کلان نباشد، علاوه بر رد مال به 6 ماه تا 3 سال زندان و جزای نقدی معادل 2 برابر اموالی که به دست آمده است، محکوم می‌شوند.


این مقام قضایی اظهار داشت: براساس قانون یاد شده از این به بعد با اعضای شرکت‌های هرمی اعم از سرشاخه‌ها و عادی به شدت برخورد می‌شود و تمامی وجوه حاصل از این طریق به نفع دولت ضبط می‌شود.


طباطبایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکنون، قانون فعالیت گلدکوییستی‌ها را ممنوع کرده چنانچه محموله‌هایی نیز به عنوان پاداش و یا هر عنوان دیگر به این نام وارد کشور شود، به عنوان قاچاق ضبط و به نفع دولت جمع خواهد شد.


وی تصریح کرد: از آنجا که فعالیت سرشاخه‌های شرکت‌های هرمی در حکم قاچاق و اخلال در نظم اقتصادی کشور است به موجب ماده یک قانون مورد نظر، مرتکب مفسد فی‌الارض محسوب و دست کم به 20 سال زندان و حداکثر به اعدام محکوم خواهد شد.

گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: دادستان عمومی و انقلاب اصفهان صریح نبودن قانون را پیش از تصویب اصلاحیه این ماده، باعث گسترش فعالیت شرکت‌های هرمی دانست و در پایان اضافه کرد: همین که مردم بدانند این کار جرم است، آمار به کم‌ترین میزان ممکن خواهد رسید.

 رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت کالاهای دیجیتال
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | تابلو سنکرون و پارالل دیزل ژنراتور | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.