پرویز مظلومی , بد بازی کردن استقلال  , کارلوس کی‌روش

 

این روزها نارضایتی‌ از عملکرد پرویز مظلومی به اوج رسیده است. بد بازی کردن استقلال و از دست دادن صدر جدول لیگ از یک طرف و انتقادات پرشماری که او پس از هرناکامی از کارلوس کی‌روش انجام می دهد در طرف دیگر، باعث شده که رسانه‌ها انتقادات‌شان از سرمربی استقلال را بیشتر و بیشتر کنند. مظلومی اما در گفت و گو با «فردا نیوز» پاسخ‌های جالبی به ایرادهایی که به او وارد می‌شود، داده است:

- انتقادی که این روزها به تیم شما وارد می‌شود، خوب بازی نکردن استقلال است. موضوعی که به نظر می‌رسد در بازی با راه‌آهن هم تا حد زیادی دیده شد. خود شما دلیل این موضوع را چه می‌دانید؟

البته به نظر من استقلال در برابر راه‌آهن بد بازی نکرد. اما متاسفانه بچه هاغافلگیرد شدند و در همان نیم ساعت اول، دو گل خوردند. من فکر می‌کنم بخشی از این موضوع به خستگی آنها برمی‌گردد. موضوعی که در مصاحبه‌های قبلی‌ام هم چند بار به آن اشاره کردم اما همکاران شما آن را "بهانه‌تراشی" قلمداد کردند وانتقادات‌ از من و تیمم را بیشتر کردند. اما حقیقیت این است که تعطیلی طولانی مدت و پس از آن انجام بازی‌های فشرده، واقعا به استقلال ضربه زده. آقایان بازی‌های لیگ را هر چهار روز یک بار برگزار کردند و باعث شدند ما چند مهره خیلی خوب‌مان را ازدست بدهیم. شما به من بگویید ما چند تا مجتبی جباری و آندرانیک تیموریان در این مملکت داریم که با برنامه‌ریزی‌مان کاری کنیم که آنها را برای زمان زیادی نه در عرصه باشگاهی ببینیم و نه در تیم ملی؟ خسرو حیدری، میلاد میداودی و فریدون زندی درمقاطع مختلف در تیم ما آسیب دیدند. کیانوش رحمتی هم که تازه‌ترین مصدوم ماست و متاسفانه به فینال جام حذفی هم نمی‌رسد و مشخص نیست کی به تیم باز خواهد گشت. من دلیل این اتفاقات را برنامه‌ریزی بدی می‌دانم که هیچ جای دنیا مشابه آن وجود ندارد.ما مجبوریم هر دو، سه روز یک بار بازی کنیم تا تیم ملی برای یک بازی تشریفاتی باقطر، سه هفته لیگ را تعطیل کند و بعد از آن باز هم شاهد برگزاری دوباره فشرده مسابقات باشیم.

- شاید این موضوعی که شما می‌گویید درست باشد اما به هر حال برنامه ریزی سازمان لیگ فقط برای استقلال فشرده نیست و اگر فشاری هست، برای همه تیم‌هاست.

من این حرف را قبول ندارم. شما به جز استقلال، یک تیم دیگر را نام ببرید که در سه جبهه جنگیده و تا اینجایی که ما آمده‌ایم، پیش رفته باشد. در جام حذفی که همه را بردیم و به فینل رسیده‌ایم. در لیگ هم که همچنان یکی از مدعیان جدی قهرمانی هستیم. در لیگ قهرمانان آسیا هم به مرحله گروهی رسیدیم و علاوه بر انجام بازی دراین مرحله، دو بازی سخت پلی‌آف را هم ‌‌پشت سر گذاشتیم. پس می‌بینید که شرایط مابا تیم‌هایی مثل پرسپولیس و سپاهان متفاوت بوده. همانطور که گفتم اگر شما یک تیم دیگر را هم نام بردید که فشار و تعدد بازی‌های استقلال را پشت سر گذاشته بود، من حق را به شما می‌دهم.

- فکر نمی‌کنید مهره‌های بیشتر و البته با کیفیت‌تر شمانسبت به تیم‌های دیگر در چنین شرایطی به کمک‌تان آمده باشد؟

من فکر می‌کنم یکی از ضرباتی که ما می‌خوریم، به دلیل همین دیدگاهی است که وجود دارد. اما باور کنید ما دیگر کهکشان‌مان را از دست داده‌ایم. وضعیت‌مان آن قدر بد است که مهدی رحمتی دارد با درد و مصدومیت برایمان بازی می‌کند. این مسائل خیلی من را اذیت می‌کند.

- اما خیلی‌ها می‌گویند رحمتی افت کرده.

ببینید مهدی تمام زحمتش را برای موفقیت استقلال کشیده و هر کاری از دستش برای آمده، برای تیم انجام داده است. شما این را هم در نظر بگیرید که او دو سال است راحت نکرده. از بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو بگیرید تا جام ملت‌های آسیا و بازی‌های سپاهان و استقلال در لیگ و آسیا همین طور پشت سر هم بازی کرده است. متاسفانه فاصله دروازه بان اول و دوم ما هم زیاد است و نمی‌توانیم ريسک کنیم و به رحمتی استراحت بدهیم.من با همین شرایط هم از مهدی راضی‌ام؛ هرچند منکر این نمی‌شوم که اگر آماده‌تربود، قطعا‌ می‌توانست در برخی از بازی‌ها، گل‌هایی که خورد را دریافت نکند.

- شما در هفته‌های اخیر انتقادات زیادی هم از کارلوس کی‌روش انجام دادید. موضوعی که باعث شد رسانه‌ها خیلی از شما انتقاد کنند.

من حرف‌هایی زدم اما متاسفانه در بخشی از مصاحبه‌هایم، نقل‌قول‌هایی از من منتشرشد که درست نبود. من علیه کی‌روش صحبتی نکردم. فقط گفتم ایشان یکی از بهترین مربیان دنیاست و در بزرگترین تیم‌های دنیا مربیگری کرده. پس خیلی خوب می‌داند که برای انجام یک بازی ملی تشریفاتی، لیگ را سه هفته تعطیل نمی‌کنند. به نظر من آقای کی‌روش باید با تعطیلی لیگ مخالفت می‌کرد. اینکه بازیکنانی مثل جباری و آندو آماده باشند، بخشی از منفعتش به تیم ملی هم می‌رسد. حرف من این است که ضرر این فشار و و آنتعطیلی طولانی، به کی‌روش وتیم ملی هم رسیده است. شما به من بگویید که اگر آندو وجباری با آمادگی کامل کنار تیم ملی باشند، بهتر نیست؟

- البته به جز این موضوع، پس از انجام قرعه‌کشی مرحله نهایی جام جهانی هم سرمربی تیم‌ملی را "خوش‌شانس" خطاب کردید و صعود تیم ملیبه برزیل را تبریک گفتید!

اجاره بدهید دقیق‌ توضیح بدهم. خیلی‌ها به من می‌گویند تو خوش‌شانسی که مثلا درجام حذفی تا فینال با هیچ تیم بزرگی بازی نکردی یا خیلی چیزهای دیگر که با استنادبه آنها، مرا خوش‌شانس خطاب می‌کند. من هم خوش‌شانسی را از وجه مثبتش به آقای کی‌روش نسبت دادم. خوش‌شانسی در فوتبال خیلی هم خوب است و آرزو می‌کنم سرمربی تیم ملی کشورم همیشه خوش‌شانس باشد. منظورم این بود که تیم ملی به هر حال با تیم‌های هم‌گروه شد که راهش را برای رسیدن به جام جهانی هموار کرده‌اند. کسی نمی‌تواند منکر این بشود که ما تا همین ماه قبل می‌توانستیم به جای همگروهی با کره جنوبی و ازبکستان،با استرالیا و ژاپن در یک گروه قرار بگیریم. همه می‌دانند که می‌شد به جای قطر واردن، با عراق هم‌گروه شویم. آیا این گروه‌ها برایمان سخت‌تر نبود؟ به این دلیل گفتم کی‌روش خوش شانس است که در گروه آسانی نسبت به آنچه می‌توانست بشود، قرارگرفت. همانطور که گفتم خیلی‌ها می‌گویند مظلومی خوش‌شانس است و من هیچ‌وقت بابت ا ین صحبت‌ها ناراحت نمی‌شوم. الان هم می‌گویم که ما با گروهی که در آن قرار گرفته‌ایم، می‌توانیم لااقل به عنوان تیم دوم، مستقیما به جام جهانی برویم.

- و سؤال آخرمان درباره محل برگزاری جام حذفی است. تازه‌ترین تصمیم مسئولان فدراسیون این است که بازی در همان ورزشگاه حافظیه برگزار شود. نظرشما درباره این تغییر مداوم محل برگزاری بازی فینال چیست؟

ما تابع سازمان لیگ هستیم. البته خیلی خوب بود که فینال امسال هم مثل فصول قبلرفت و برگشت برگزار می‌شد تا هم شاهین و هم استقلال از میزبانی‌شان استفاده می‌کردنداما حالا که چنین تصمیمی گرفته شده، بهتر بود بازی در ورزشگاهی برگزار می‌شد که کیفیت فوتبال ایران را حفظ می‌کرد. بالاخره این بازی که در تمام دنیا پخش می‌شود،ویترین فوتبال ماست و برگزاری آن در مشهد یا اصفهان منطقی تر بود که متاسفانه بامخالفت شد. البته واقعا نمی‌دانم با این تغییر پشت سر هم محل بازی باید چه كار کرد اما امیدوارم هر جایی که قرار شد بازی برگزار شود، دیگر تغیر نکند. نکته مهم دیگر اینکه بهتر بود بازی را جایی برگزار می‌کردیم که تیم‌ها مجبور نبودند "بکش زيرش" بازی کنند. البته اگر وضعیت حافظیه آن چیزی باشد که من آخرین بار دیدم،متاسفانه باید بگویم که هم ما و هم شاهین باید زیر توپ بزنیم!رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.