اخبار ,اخبار اقتصادی ,لغو تحریم های ایران

 

اخبار اقتصادی - واکنش شرکت نفت ایران به تعلیق تحریم‌ها

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در این مرحله لغو تحریم ها کمکی به بهبود وضعیت صادرات نفت خام ایران نمی کند، تصریح کرد: در چند سال گذشته با افزایش تحریم های بین المللی، ایران به منظور صادرات محموله‌های نفتی خود به کشورهای مختلف و به ویژه مشتریان سنتی خود، از بیمه های داخلی استفاده کرده است.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره تعلیق تحریم‌های بیمه محموله‌های نفتی با تاکید بر اینکه لغو تحریم بیمه کمکی به افزایش صادرات نفت ایران نمی‌کند، اعلام کرد: در صورت لغو کامل تحریم‌ها، امکان افزایش صادرات نفت فراهم می‌شود.

سید محسن قمصری در گفتگو با مهر درباره آثار لغو بخشی از تحریم‌های اتحادیه اروپا بر روند صادرات نفت ایران، گفت: در بیانیه اتحادیه اروپا نسبت به لغو تحریم برخی از بیمه گذاران محموله‌های نفتی ایران اشاراتی صورت گرفته است.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در این مرحله لغو تحریم ها کمکی به بهبود وضعیت صادرات نفت خام ایران نمی کند، تصریح کرد: در چند سال گذشته با افزایش تحریم های بین المللی، ایران به منظور صادرات محموله‌های نفتی خود به کشورهای مختلف و به ویژه مشتریان سنتی خود، از بیمه های داخلی استفاده کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با لغو تحریم های بیمه‌ای محموله‌های نفت ایران تنها بخشی از بیمه‌های خارجی جایگزین بیمه‌های داخلی می‌شود، بیان کرد: از این رو لغو تحریم بیمه های نفتی تاثیر قابل توجه ای در روند صادرات نفت خام ایران نمی گذارد.

وی با یادآوری اینکه در شرایط فعلی صادرات نفت خام ایران بین 900 هزار تا بیش از یک میلیون بشکه در روز نوسان دارد، تبیین کرد: با لغو این تحریم نمی توان انتظار داشت که صادرات نفت ایران در کوتاه مدت افزایش قابل توجه ای پیدا کند.

قمصری با اعلام اینکه قطعا با پشت سر گذاشتن دوره آزمایشی و لغو کامل تحریم‌ها روند صادرات نفت کشور دستخوش تغییراتی خواهد شد، خاطرنشان کرد: با پایان دوره 6 ماهه آزمایشی و در صورت لغو کامل تحریم‌ها امکان افزایش صادرات نفت فراهم می‌شود.

در همین حال محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در آستانه لغو تحریم ها، گفت: ایران انتظار دارد که با لغو تحریم‌های غرب علیه این کشور اعضای اوپک تولید خود را کاهش دهند و جا برای افزایش عرضه نفت ایران باز کنند.

به گزارش مهر، با انتشار آمارهایی مبنی بر کند شدن آهنگ رشد تقاضای نفت چین و با آغاز اجرای توافق هسته ای ژنو قیمت نفت در بازار جهانی کاهش یافت و هر بشکه نفت سبک آمریکا امروز به ۹۴ دلار و ۹ سنت رسید.

بر اساس بیانیه شب گذشته اتحادیه اروپا، محدودیت موجود درباره بیمه و انتقال یا فروش نفت ایران به مشتریانش برداشته شده است. همچنین محدودیت در واردات، فروش و انتقال محصولات پتروشیمی و خدمات مرتبط با آن برداشته شد. ایران قادر است نفت خام و محصولات پتروشیمی خود را انتقال دهد هم‌چنین اقدامات لازم برای رفع محدودیت در زمینه کشتی‌رانی انجام شده است.

 

-------------------------------------


استفاده ایران از پول آزاد شده برای خرید قطعات هواپیما

یکی از معاونان وزیر نفت در مصاحبه با وال استریت ژورنال اظهار کرد که ایران ممکن است از درآمد نفتی آزاد شده تحت توافق هسته ای ژنو، برای خرید قطعات هواپیما و خودرو استفاده کند.

به گزارش ایسنا، علی ماجدی در این مصاحبه گفت: ایران ممکن است پول نفت خود که در حال حاضر در بانک‌های خارجی نگهداری می‌شود را برای خرید ماشین آلات و قطعات یدکی برای صنایع خودرو و هواپیما هزینه کند.

تحت توافق هسته ای که در نوامبر میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد و از روز دوشنبه 20 ژانویه به اجرا درآمد، کشورهای غربی برخی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو می‌کنند. تحریم‌های لغو شده شامل صنایع هواپیما، خودرو و پتروشیمی ایران می‌شود و میلیاردها دلار درآمد نفتی بلوکه شده نیز آزاد می‌شود.

ماجدی در این مصاحبه اظهار کرد که دلارهای نفتی آزاد شده ایران پنجره جدیدی از همکاری با اروپایی‌ها و آمریکا باز می‌کند.

پرس تی وی به نقل از وال استریت ژورنال نوشت: این مقام وزارت نفت عنوان کرده که ایران ممکن است خرید سهام در پالایشگاه‌های آسیایی را به منظور بستن قراردادهای بلندمدت فروش نفت مورد بررسی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد که وضعیت کنونی به دلیل تحریم‌ها دشوار است اما ما در تلاشیم تا برای زمانی که تحریم‌های نفتی ایران برداشته می‌شوند، آماده باشیم.

تحت توافق هسته ای، اتحادیه اروپا تحریم سال 2012 علیه بیمه و حمل و نقل نفت خام ایران را تعلیق خواهد کرد. همچنین تحریم طلا، فلزات ارزشمند و محصولات پتروشیمی را رفع کرده و سقف مبادلات مالی غیرمربوط به تحریم‌های پابرجا را افزایش می‌دهد. 

اخبار اقتصادی - مهر,ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.