اخبار,قاچاق تجهیزات حساس نظامی از آلمان به ایران

ادعای برلین: افزایش قاچاق تجهیزات حساس نظامی از آلمان به ایران

پلیس ویژه گمرک آلمان می‌گوید قاچاق اسلحه و تجهیزات نظامی از آلمان به سایر نقاط دنیا، به‌ویژه به ایران، در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال پیش از آن افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش دویچه وله، هفته‌ی آلمانی "فوکوس" به نقل از گزارش سالانه پلیس ویژه گمرک آلمان نوشته است، در سال ۲۰۱۲ بازرسی‌های انجام یافته به کشف ۱۳۶ مورد محموله صادراتی شامل سلاح و تجیزات نظامی منجر شده است که همگی ناقض قوانین صادراتی آلمان و کنترل صدور اسلحه بوده‌اند. این میزان ۳۵ مورد بیش از سال ۲۰۱۱ بوده است.

براساس گزارش فوکوس، "نوربرت دروده"، رئيس پلیس ویژه گمرک آلمان به‌ویژه نگران کوشش‌های بی‌محابای ایران برای قاچاق اسلحه است. به گفته‌ی او، دو سوم موارد کشف‌شده قاچاق تجهیزات نظامی، در ارتباط با ایران بوده‌اند.

دادستانی آلمان علیه یک شرکت روس اقامه دعوا کرده که به طور غیر قانونی قصد صدور تجهیزات نظامی به ایران را داشت. این تجهیزات در یک عملیات تفتیش در نوامبر ۲۰۰۹ در فرودگاه فرانکفورت ضبط شده‌اند.

گزارش سالانه پلیس ویژه گمرک آلمان می‌گوید اقلام اصلی قاچاق تجهیزات نظامی به ایران عبارت‌اند از: فن‌آوری‌های کلیدی برای تولید سلاح‌های هسته‌ای، بیولوژیک و شیمیایی و نیز تولید راکت به عنوان سیستم‌های پرتابگر سلاح‌های یادشده.

از سوی دیگر این گزارش می‌گوید، خرید‌های مجموعه‌ی شرکت‌های ایرانی به‌طور عمده تجهیزات با "کاربرد دوگانه" بوده است که هم در تولیدات نظامی کاربرد دارند و هم می‌توان از آنها برای مصارف غیرنظامی بهره گرفت.

براساس این گزارش هم‌اکنون پلیس ویژه گمرک هامبورگ در حال تحقیق در باره مسئولان یک شرکت تجاری است که در ۲۶ مورد تحریم علیه ایران را نقض کرده‌اند.

این شرکت از طریق سوئیس میله‌های آلومینیوم، ورق‌های فولادی به یک شرکت ایرانی تحویل داده است که یک شرکت پوششی برای تامین نیازهای برنامه‌ی اتمی ایران به شمار می‌رود.

هفته‌نامه فوکوس هم‌چنین می‌نویسد، گزارش پلیس ویژه گمرک آلمان نشان‌دهنده افزایش چشمگیر در قاچاق مهمات نظامی از آلمان به خارج نیز هست. بنابر این گزارش، در سال ۲۰۱۲ بیش از ۵/ ۱ میلیون فشنگ کشف شده که نسبت به یک سال پیش افزایشی دو برابر داشته است./عصرایران

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.