تصاویر 2 ستاره دنباله‌دار که سال آینده در آسمان زمین دیده می‌شود

ستاره شناسان عبور دو ستاره دنباله‌دار درخشان از آسمان شب زمین را برای سال 2013 پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، ستاره دنباله‌دار168P/ Hergenrotherکه در صورت فلکی آندرومدا (زن به زنجیر کشیده شده) و اسب بالدار قرار دارد در ساعت 10 شب 18 اکتبر 2013 در آسمان زمین دیده می‌شود.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

به گفته دانشمندان هفت سال طول می‌کشد تا دوباره این ستاره دنباله‌دار درخشان باز گردد و در آسمان زمین دیده شود.  168P/ Hergenrother که ستاره دنباله‌دار کوتاه دوره یا دوره‌ای است که طی دوره‌ای کمتر از 200 سال به دور خورشید می‌گردد. از زمان کشف این ستاره دنباله‌دار در 1998 توسط کارل هرگنرودر ستاره شناس آمریکایی، این سنگ آسمانی سومین سفر خود بر فراز آسمان زمین انجام می‌دهد. حدود 256 ستاره دنباله‌دار دوره‌ای تا کنون شناسایی شده‌اند. 

ستاره دنباله‌دار دیگر  C/2011 L4 PANSTARRS نام دارد که یک ستاره دنباله‌دار بلند دوره است که طی دوره‌ای بیش از 200 سال به دور خورشید می‌گردد. به گفته دانشمندان 200 سال مدت زمان زیادی نیست چرا که دوره ستاره دنباله‌دار L4 Pan-STARRS،110 هزار سال تخمین زده می‌شود. این ستاره دنباله‌دار در ماه مارس آینده به خورشید نزدیک می‌شود و در آسمان زمین در افق بسیار پایین قرار می‌گیرد. در نهم مارس 2013 ستاره دنباله‌دارL4 PANSTARRS درست از فاصله 28 میلیون مایلی خورشید می‌گذرد. در روزهای پیش و پس از این عبور، گرمای خورشید یخ و غبار پوسته خارجی این سیاره را بخار می‌کند و موجب درخشش فوق العاده و ایجاد دم زیبای آن می‌شود.

چند روز بعد این ستاره دنباله‌دار در آسمان عصرگاهی به شکل درخشان‌ترین نقطه در صورت فلکی سگ بزرگ دیده می‌شود.این ستاره دنباله‌دار را می‌توان با یک تلسکوپ هشت اینچی مشاهده کرد.

در روز 28 نوامبر 2013 این ستاره دنباله‌دار از فاصله 800 هزار مایلی خورشید می‌گذرد. گفته می‌شود این ستاره دنباله‌دار از سیاره زهره درخشان‌تر باشد و حتی در نور روز نیز بتوان آن را دید. چند روز بعد، این ستاره دنباله‌دار به نرمی به سوی شمال می‌رود و در آسمان عصرگاهی و بامدادی قابل مشاهده است./مهر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.