تاريخ : | | نویسنده : 24dedicatedserver

دوستی خاله‌خرسه برای دستبرد به طلافروشی

حوادث - روزنامه همشهری نوشت:

مرد سارق پس از ریختن طرح دوستی با شاگرد طلافروشی، کلید مغازه را به دست آورد و دست به سرقت 4کیلو طلا ‌ زد.

ظهر دهم اردیبهشت ماه امسال، صاحب یک مغازه طلافروشی در شهرستان تربت‌حیدریه وقتی مغازه‌‌اش را برای صرف ناهار و استراحت تعطیل می‌کرد، خبر نداشت که دزدی آشنا در کمین نشسته تا نقشه‌ای را که در سر دارد عملی کند. مرد طلافروش بی‌آنکه طلاهای پشت ویترین را جمع‌آوری کند دزدگیر مغازه را روشن کرد و بعد از پایین کشیدن کرکره، آن را قفل کرد و همراه شاگردش راهی خانه شد. چند ساعت بعد اما وقتی به مغازه برگشت، با صحنه عجیبی روبه‌رو شد. در مغازه باز بود و از طلاهایی که پشت ویترین چیده شده بود خبری نبود.

 

شروع تحقیقات

مرد طلافروش که شوکه شده بود با پلیس تماس گرفت و ماجرا را به ماموران اطلاع داد. دقایقی بعد تیمی از کارآگاهان راهی محل سرقت شدند و بررسی‌ها برای شناسایی سارق آغاز شد. تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که سارق فردی آشنا بوده، چرا که هم کلید مغازه را در اختیار داشته و هم اینکه به راحتی دزدگیر را خاموش کرده است. از سوی دیگر تحقیقات نشان می‌داد که سارق ناشناس بعد از سرقت 4کیلو طلای پشت ویترین، برای اینکه ردی از خودش باقی نگذارد دستگاه ضبط فیلم‌های دوربین مداربسته را نیز سرقت کرده تا کسی نتواند او را شناسایی کند.

 

دزد نفوذی

شکی برای پلیس باقی نمانده بود که سارق با در اختیار داشتن کلید مغازه، کنترل دزدگیر و با نقشه‌ای از پیش تعیین‌شده دست به سرقت زده است. او از اینکه صاحب مغازه آن روز طلاهای پشت ویترین را جمع آوری نکرده بود خبر داشت و به احتمال زیاد از نزدیک با وی آشنایی داشته است. ماموران در ادامه تحقیقات به بازجویی از شاگرد مغازه دست زدند و متوجه دوستی او با یک طلافروش سیار به نام مراد شدند. وقتی مشخص شد که مراد در روز سرقت نزدیکی مغازه طلافروشی دیده شده و آنجا را زیر نظر داشته است، ماموران حدس زدند که وی در سرقت نقش داشته است. بنابراین دستور بازداشت او صادر شد و از آنجا که وی در مشهد زندگی می‌کرد، ماموران طی یک قرار صوری او را به تربت‌حیدریه کشاندند و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند. مراد به اداره آگاهی منتقل شد و وقتی دید چاره‌ای جز اعتراف ندارد به سرقت از طلافروشی اعتراف کرد.

 

طلاهای دفن شده

مرد سارق گفت: از مدتی قبل به‌دلیل کارم با مرد طلافروش و شاگرد مغازه‌‌اش آشنا بودم. می‌دانستم که در مغازه طلای زیادی وجود دارد و خبر داشتم که بعضی از روزها صاحب آنجا بدون جمع‌آوری طلاهای پشت ویترین، در مغازه را قفل می‌کند و به خانه می‌رود. برای همین با شاگرد وی طرح دوستی ریختم و یک روز که با او سرگرم حرف زدن بودم بی‌آنکه متوجه شود، کلید مغازه و کنترل دزدگیر را سرقت کردم. همان روز بعد از ساختن کلید یدکی، آن را به طلافروشی برگرداندم و با اطلاعاتی که از شاگرد مغازه به دست آورده بودم، نقشه سرقت را عملی کردم.

 

بعد از سرقت، طلاها و دستگاه ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته را به خانه مادربزرگم بردم و در داخل باغچه دفن کردم تا در فرصت مناسب طلاها را آب کرده و به فروش برسانم. سرهنگ شاهرخی، رئیس پلیس شهرستان تربت‌حیدریه با بیان این خبر گفت: با اعترافات مرد سارق، ماموران راهی خانه مادربزرگ او شدند و اموال مسروقه را در آنجا کشف کردند.مرد سارق نیم‌کیلو از طلاهای مسروقه را با مهارتی که در طلاسازی داشت ذوب کرده و به فروش رسانده بود که مبالغ به دست آمده از این راه نیز ضبط شد./خبرآنلاینرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.