دیپلمات آمریکایی , نفت هند , تحریم, برنامه هسته ای

 

یک دیپلمات آمریکایی گفت که تداوم خرید نفت هند از ایران علی رغم درخواست آمریکا از دهلی نو برای متوقف کردن خرید نفت از ایران ، در حکم سیلی زدن به گوش آمریکا است.

نیکلاس برنز معاون سابق وزارت خارجه آمریکا و نماینده ویژه دولت آمریکا در قرار داد همکاری های هسته ای واشنگتن – دهلی در دوره بوش ، ضمن اعلام این مطلب افزود : " تصمیم هند به ادامه واردات نفت از ایران در حالی که واشنگتن تلاش می کند با فشار بر ایران این کشور را در انزوای بین المللی قرار دهد ، همچون سیلی زدن به گوش آمریکا است."

وی افزود : " این خبر ناامید کننده ای برای افرادی چون ما است که تلاش کردیم روابط نزدیکی با هند بر قرار سازیم . همچنین این مساله شکستی برای سیاست های 3 رییس جمهوری اخیر آمریکا در پی ریزی یک روابط نزدیک و استراتژیک با دولت های پی در پی هند است ."

برنز افزود : " تصمیم هند به فاصله گرفتن از موضع جامعه جهانی در قبال ایران نه تنها سیلی زدن به گوش آمریکا است بلکه سوال های جدی درباره توان رهبری این کشور در جامعه بین المللی ایجاد می کند.

گفتنی است دولت هند12 درصد از کل نفت مصرفی خود را از ایران وارد می کند که حجم واردات سالانه این کشور از ایران بالغ بر 12 میلیارد دلار می شود.

اخیرا دولت دهلی در واکنش به فشارهای آمریکا و اروپا برای قطع واردات نفت از ایران اعلام کرد که علی رغم مخالفت کشورهای غربی به واردات نفت خود از ایران ادامه خواهد داد .

هند ، چین ، کره جنوبی و ژاپن مهم ترین وارد کنندگان آسیایی نفت ایران هستند که تا کنون در برابر فشارهای آمریکا و غرب برای کاهش و یا قطع نفت وارداتی از ایران مقاومت کرده اند .

دولت ژاپن که یکی از نزدیک ترین متحدان آسیایی آمریکا است می گوید قطع واردات نفت از ایران تصمیم ساده ای نیست و توکیو برای قطع یا کاهش واردات نفت از ایران ابتدا می بایست نظر شرکت های نفتی طرف قرار داد با ایران را تامین کند.

دولت چین نیز بدون توجه به درخواست های واشنگتن اعلام کرده است که همچنان به واردات نفت از ایران ادامه خواهد داد..../عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.