تاريخ : | | نویسنده : 24dedicatedserver
قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه بیشترین نخبگان ایرانی در سه‌کشوری هستند که ایران با آنها رابطه سیاسی ندارد، گفت: تنها مکانیسم ایجاد ارتباط با این افراد مکانیسم علمی است که قرار است تشکیلاتی در این زمینه در بنیاد ایجاد شود.

به گزارش مهر سعید سهراب‌پور با اشاره به سخنان اخیر وزیر علوم درخصوص خروج نخبگان از کشور افزود: اخیرا اعلام شده سالی 150هزارنفر از کشور مهاجرت می‌کنند، این در حالی است که نخبگانی که تحت‌پوشش بنیاد هستند 13 هزار نفر هستند که حدود شش‌هزارنفر از آنها مخترع و برترین‌های آزمون سراسری بوده و تعداد دارندگان مدال‌های المپیادها چهارهزارنفر است. از این رو همه نخبگان تحت‌پوشش بنیاد نیستند. 

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تلاش‌های این نهاد برای ایجاد ارتباط با نخبگان خارج از کشور، گفت: در حال حاضر نخبگان ما در سه‌کشور آمریکا، کانادا و انگلیس هستند که ما با این کشورها رابطه سیاسی نداریم که این امر موجب شده ایجاد ارتباط با این نخبگان به راحتی صورت نگیرد. 

وی تنها مکانیسم ارتباط با این افراد را مکانیسم علمی ذکر کرد و افزود: بر اساس آیین‌نامه‌ای که در این زمینه مصوب شده است نخبگانی که در کنفرانس‌های علمی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشارکت کنند هزینه‌های رفت و آمد آنها از سوی بنیاد ملی نخبگان تامین خواهد شد.

سهراب‌پور از ایجاد تشکیلات مستقل برای ایجاد ارتباط با نخبگان در بنیاد ملی نخبگان خبر داد و اظهار کرد: با ایجاد معاونت امور بین‌الملل در معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان قرار است تشکیلاتی در زمینه فعالیت‌های بین‌المللی و ارتباط با نخبگان خارج از کشور در بنیاد ایجاد شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.