کرۀ شمالی، طی روزهای اخیر بر تحرکات نظامی و تهدیدها علیه همسایۀ جنوبی خود و آمریکا شدت بخشیده است. آماده باش نظامی، تقویت نیروهای ارتش در مرزهای مشترک با کرۀ جنوبی و نشانه رفتن موشک های دور برد به سمت پایگاههای نظامی آمریکا در این کشور و ژاپن، از جمله اقدامات نظامی پیونگ یانگ بوده است.
 
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از یورو نیوز؛ در کنار این تحرکات نظامی، تحلیلگران، بازیهای تبلیغاتی کرۀ شمالی را نیز مهم می دانند. به گفتۀ ناظران، کیم جونگ اون از این تحرکات نظامی و خط و نشان کشیدن برای آمریکا و سئول بیشتر به دنبال تثبیت جایگاه خود به عنوان یک رهبر تمام عیار به مردم کرۀ شمالی است.
 
رییس دولت کرۀ شمالی، این کشور را در حالت آماده باش اعلام کرده و در تمام بیانیه های منتشر شده، از آمادگی برای حمله سخن رانده می شود. با این حال سوالی که مطرح می شود شکل این تهدیدها و اعتبار آنهاست. اینکه کرۀ شمالی قادر به عملی کردن این تهدیدها باشد، سوالی است که دائما تکرار می شود.
 
پیونگ یانگ طی سالهای اخیر، قدرت موشکی و توان هسته ای خود را افزایش داده است. در آزمایش های اخیر طی سه ماه گذشته که سرآغاز تنش جدید در منطقه نیز هست، موشکهایی آزمایش شده که به گفتۀ کارشناسان می تواند به اهدافی در فاصلۀ ۶۰۰۰ کیلومتری دست یابد. این موشک دوربرد که به نام "تائه پودونگ” نامگذاری شده، با این توان امکان دستیابی به اهداف خود در کناره های آمریکا را خواهد داشت.
 
با این حال، برخی از اخبار نشت کرده در مورد این موشک ها، حاکی از عدم موفقیت آنها به هنگام آزمایش های انجام شده است. ضمن آنکه گفته می شود موشک هایی که بنا بر ادعای پیونگ یانگ می توانند تا خاک آمریکا برسند، هنوز آزمایش نشده اند. کارشناسان می گویند این کشور تنها قادر است به مواضع نظامی آمریکا در خاک کرۀ جنوبی و جزیرۀ اوکیناوا در ژاپن دست یابد.
 
توان اتمی این کشور و امکان دستیابی به بمب اتم کاملا روشن نیست اما دولت این کشور می گوید به فن آوری ساخت بمب اتم دست یافته است. کیم جونگ اون دستور داده تا فعالیت یکی از نیروگاههایی که در سال ۲۰۰۷ میلادی به حالت تعلیق درآمد، دوباره از سر گرفته شود. این کشور، بجز این نیروگاه، دو نیروگاه اتمی دیگر نیز دارد که طی سال های گذشته به روی ساخت یک موشک دوربرد اتمی متمرکز شده بودند.
 
موشکی که در روز دوازدهم فوریه امتحان شد، یکی از ساخته های نیروگاه "پونگی ری” است. امتحان این موشک اتمی که سومین نوع آزمایش شده در این دسته از سال ۲۰۰۶ به اینسو توسط این کشور است، نگرانی های زیادی به دنبال داشته است.
 
پیونگ یانگ درخواست بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی را همواره رد کرده است. به همین دلیل اطلاعات دقیقی در مورد نوع مادۀ استفاده شده در این موشک ها در دست نیست. کارشناسان همچنین نگران توان فنی مهندسان کره ای هستند که وظیفۀ ساخت کلاهک های هسته ای را به عهده دارند. ضمن آنکه اطلاعاتی نیز در مورد اورانیوم یا پلوتونیوم استفاده شده در این موشک ها منتشر نشده است.
 
آزمایش های اتمی جدید با مخالفت جامعۀ بین المللی و افزایش تحریم ها علیه این کشور روبرو شده اما دولت پیونگ یانگ می گوید ذره ای از مواضع خود و فعالیت هسته ای عقب نخواهد نشست.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.